Jakie zabawki dla małych chłopców?

Co najmniej kilka razy w roku nasze pociechy otrzymują prezenty. Dzień Dziecka, urodziny, imieniny, chrzest, komunia, wizyta ulubionej cioci albo wujka – każda okazja jest dobra. Najczęściej maluchy mają zatem wiele zabawek i trudno wymyślić coś nowego i oryginalnego. Podpowiadamy zatem, jakie zabawki wybrać dla małych chłopców. Wozy strażackie, czołgi, a może po prostu puzzle?

Wiek odgrywa ogromną rolę

Zanim postawisz na wozy strażackie, zastanów się w jakim wieku jest obdarowywany. To będzie bowiem kluczowy czynnik w wyborze odpowiedniej zabawki. Inne zainteresowania przejawiają chłopcy w wieku 3 lat, a zupełnie inne w wieku 10 lat. Zresztą ważne jest nie tylko hobby malucha. Przy małych dzieciach istnieje też ryzyko połknięcia drobnych elementów zabawki. Właśnie dlatego warto czytać opisy konkretnych produktów, aby stwierdzić, czy dana zabawka na pewno jest dostosowana do określonego wieku pociechy. Najczęściej, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, możemy zapytać pracownika, co poleca w danej kategorii wiekowej. W sklepach internetowych znajdziesz nawet specjalne filtry, umożliwiające wyselekcjonowanie zabawek dla dzieci w konkretnym przedziale wiekowym.

Każdy chłopiec chce zostać strażakiem?

Wspominamy o wozach strażackich nie bez przyczyny. Każdy mały chłopiec ma bowiem w swoim życiu etap, w którym chce zostać strażakiem, policjantem albo wojskowym. To zawody niezwykle imponujące dzieciom. Fascynujące są nie tylko ich lśniące mundury, hełmy lub czapki, ale również ich niesamowite pojazdy. Takie wozy strażackie mogą być przedmiotem wielogodzinnej, bardzo kreatywnej zabawy. Trzeba jednak wybrać odpowiedni model. Jak już wcześniej zaznaczaliśmy, dla mniejszych dzieci wybierzemy zabawkę z mniejszą liczbą drobnych elementów. Z kolei starsze dzieci z pewnością zafascynuje wierne oddanie oryginału, a zatem możliwość otwierania drzwi w pojeździe, specjalna syrena albo ruchomy wąż strażacki stanie się nie lada gratką. 

Każda zabawka może uczyć

Warto przy tym podkreślić, że każda zabawka może zostać wykorzystana do subtelnej edukacji malucha. Poszczególne produkty nie muszą wcale być określane jako „edukacyjne”, aby zachęcić dziecko do poznawania świata. Jeżeli postawisz na wozy strażackie albo jakikolwiek inny produkt, warto jednak ukierunkować dziecko i pokazać mu, w jaki sposób warto się bawić. Otrzymując pozytywne bodźce, maluch na pewno chętnie złapie zabawowego bakcyla. To natomiast pozytywnie wpłynie na jego wyobraźnię i kreatywność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *