Mleko modyfikowane od Enfamil

Zdrowie i bezpieczeństwo dziecka jest wartością priorytetową, dlatego należy odpowiedzialnie dokonać wyboru mleka modyfikowanego. Enfamil to producent wysokiej jakości mleka dla noworodków, niemowląt oraz starszych dzieci powyżej 12 miesięcy życia. Jeżeli matka nie może karmić swojego dziecka piersią, konieczne jest zapewnienie mu mleka modyfikowanego, które swoim składem będzie jak najbardziej zbliżone do naturalnego mleka matki. Poniższy artykuł porusza kwestie doboru odpowiedniego mleka dla swojej pociechy. Enfamil przygotował dla najmłodszych dzieci dedykowane mleka modyfikowane. Warto więc zapoznać się z tymi informacjami i zapewnić najmłodszym odpowiedni rozwój.

Mleka modyfikowane Enfamil 

Rzeczą naturalną jest to, że dla najmłodszych dzieci najwłaściwszym pokarmem jest mleko matki. Potwierdza to rekomendacja wydana przez Światową Organizację Zdrowia, która mówi, że do szóstego miesiąca życia dziecka powinno być karmione wyłącznie piersią matki. Zdarzają się jednak sytuacje, które uniemożliwiają matkom naturalne karmienie niemowląt. Z pomocą przychodzi producent dobrej jakości mleka modyfikowanego Enfamil. Warto podkreślić, że produkty firmy spełniają wszystkie rygorystyczne wymagania, a proces produkcji przebiega pod nadzorem laboratoryjnym. Mieszanka mleka została stworzona w taki sposób, aby kompleksowo zaspokajać wszystkie żywieniowe potrzeby dziecka. Należy pamiętać, że poszczególne produkty firmy różnią się między sobą i przeznaczone są dla konkretnych grup wiekowych. Powinno się więc zwrócić szczególną uwagę, czy stosowana kombinacja składników dedykowana jest dla maluszka.

Jak wybrać odpowiednie mleko modyfikowane? 

Dokładny wybór mleka dla dziecka powinien odbywać się na podstawie oznaczeń, które umieszczone są na produktach Enfamil. Szczególne znaczenie mają tutaj cyferki – im jest ona niższa, tym mleko przeznaczone jest dla młodszych dzieci. Mleko oznaczone numerem 1, nazywane jest także mlekiem początkowym – posiada skład, który pomaga w rozwoju dzieci do 6 miesiąca życia. Kolejny produkt to mleko następne, oznaczone numerem 2 – dedykowane jest dla maluszków w drugim półroczu ich życia. Numer 3 to mleko modyfikowane dla dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia. Ostatnim typem mleka modyfikowanego, które nazywane jest również mlekiem Junior i przeznaczone jest dla starszych dzieci powyżej 24 miesięcy, oznaczone zostało numerem 4. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości rodzice powinni niezwłocznie skonsultować się z lekarzem specjalistą, który wskaże odpowiednie mleko modyfikowane Enfamil, aby zapewnić prawidłowy rozwój dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *