Kobieta zmienną jest

Obecna era to czas na zmiany dotyczące stylu życia kobiet, których dzieci wyfrunęły już z gniazda. Pozostawione same w domu nie zamykają się w czterech ścianach, jak to było w ubiegłym stuleciu. Nie zrzędzą i nie marudzą na swój los, że niby są już stare i do niczego. Odważnie wychodzą naprzeciw swoim marzeniom, które czekały na realizację przez całe dotychczasowe życie. Od kiedy nie muszą już zabiegać o swoje dzieci, postanawiają zadbać o samych siebie.

Zmiana jak tchnienie wiosny

Moda na lifestyle rozprzestrzenia się wśród starszych pań lotem błyskawicy. Winien temu dobremu zjawisku jest wszechobecny Internet. To dzięki niemu kobiety wychodzą z cienia, chcą zmienić swoje życie na inne. Zaczynają chodzić na jogę, fitness, poznają nowych ludzi i czują się jak młode dziewczyny. Są pełne blasku i radości. Starość? Nie ma starości!

Kto powiedział, że po odchowaniu dzieci, kobieta w sile wieku ma siedzieć w domu i patrzeć w ekran telewizora? Nikt. A kto powiedział, że trzeba zacząć życie na nowo? Te najodważniejsze panie, które na portalach społecznościowych wrzucały zdjęcia i komentowały swój nowy lifestyle. Siłownia, rower, spacery z kijkami, zdrowe odżywianie i coraz piękniejsza figura.

Nowe trendy jak zaraza

Siedzenie na ławeczce przed blokiem i obgadywanie innych przestaje być pociągające. W dużych miastach starsze panie wolą spotkać się na potańcówce z rówieśnikami, chętnie pójdą do kina i do kawiarni nawet samotnie, byleby tylko w domu być tylko tyle ile to konieczne. Te, które lubią czytać, oblegają biblioteki i księgarnie. Jeżeli umieją posługiwać się smartfonem, nawiązują nowe znajomości w Internecie. Chętnie propagują swój lifestyle na każdym kroku, przekonując innych o słuszności tych zmian.

Dzieci i wnuczęta z radością pomagają mamie i babci w obsłudze skomplikowanych dla nich czynności przy komputerze, a jeśli nie mają na to czasu, odważne panie idą na kurs komputerowy. Zakładają blogi i piszą o swoich świetnie przeżytych dniach. Te, które chcą podzielić się swoją wiedzą wizualnie, nagrywają filmiki poradnikowe i wrzucają je do sieci. Nasze praprababcie widząc takie rzeczy, pewnie by krzyknęły z przerażenia, iż świat na głowie stanął! No cóż, po prostu nastała moda na lifestyle i już się tego nie zatrzyma.

Młode mamy też zmieniają swoje życie

Młode mamy nie chcą czekać, aż odchowają swoje dzieci, by dopiero wtedy zająć się realizacją swoich marzeń. Postanowiły tak ułożyć swoje obowiązki, by między nimi znalazło się miejsce także na czas dla nich samych. Istna rewolucja, ten lifestyle, ale to jest dobre, przynosi wiele korzyści, więc nie bójmy się zmian w swoim życiu, bądźmy na nie otwarte i kujmy żelazo, póki gorące!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *