Sekret nieskazitelnej cery Koreanek

W świecie zachodu już od dawnych czasów Koreanki znane były ze swojego młodego wyglądu i idealnej cery. Eksperymentowały z ekstraktami roślin i minerałami. Ich nieskazitelna skóra z czasem została elementem filozofii i kultury.  Do tego czasu cieszą się świeżym promiennym wyglądem. Ich sekret tkwi w stosowaniu odpowiednich kosmetyków stosowanych w dobranej przez nie kolejności.  Czyli główną zasadą jest stosowanie kosmetyków do pielęgnacji od najlżejszych do najcięższych po kolei. Wiele kobiet szuka w artykułach lifestyle, odpowiedniego sposobu na oczyszczenie i pielęgnację twarzy, ten rytuał pielęgnacyjny jest jednym z najlepszych. 

Koreańska pielęgnacja krok po kroku 

Stosowanie rytuału koreańskiej pielęgnacji twarzy, jest nieco czasochłonne lecz gdy stanie się ona rutyną zajmie kilka minut. Warto ją wypróbować, gdyż efekty są naprawdę spektakularne. Warto też zapoznać się z artykułami lifestyle, które przedstawiają narzędzia typu roller do twarzy czy kamień Gua Sha, które także używają Koreanki  Jesteś ciekawa jak wygląda pielęgnacyjny rytuał koreański ?

Demakijaż olejkiem

 Podstawą w pielęgnacji jest dokładny demakijaż. Stosowanie olejku do tej czynności jest idealna gdyż część kosmetyków jest rozpuszczalna tylko w tłuszczach, dlatego olejek sprawdzi się idealnie.

Kosmetyk na bazie wody

 Jeśli na naszej twarzy, znajdują się jeszcze zanieczyszczenia, które nie zostały usunięte w pierwszym kroku, teraz mogą zostać usunięte. Może być to żel to twarzy.

Usuwanie martwego naskórka

Należy pozbyć się martwego naskórka 1-2 razy w tygodniu.

Tonizacja

Kiedy skóra jest już oczyszczona, użyj toniku który przywraca odpowiednie pH skórze oraz przygotuje twarz na resztę produktów.

Esencja/ Serum

Gdy skóra jest już oczyszczona i stonizowana czas na esencje . Dla Koreanek jest to jeden z najważniejszych kroków. Dzięki delikatnemu wklepaniu jej w twarz, Koreanki redukują zmarszczki a skóra staje się nawilżona i rozświetlona. Jeśli chodzi o serum należy nakładać je co kilka dni, również daje spektakularne efekty nawilżonej promiennej skóry.

Maseczka

Maseczkę w płachcie wykonujemy raz w tygodniu. Jest to nasączona składnikami odżywczymi chusteczka przylegająca do twarzy.

Krem pod oczy

Wiadomo że skóra pod oczami jest bardzo cienka i wrażliwa. Należy używać kremu pod oczy lub popularnego teraz sticku chłodzącego pod oczy.

Krem nawilżający

Każdy typ cery wymaga głębokiego nawilżenia. Gdy nie jest  porządnie nawilżona wytwarza większą ilość sebum, co za tym idzie twarz szybciej się świeci oraz powstaje trądzik. Jest to bardzo ważny element codziennej pielęgnacji

Krem z filtrem

Promieniowanie uszkadza włókna kolagenowe przez co skóra szybciej się starzeje. Dzięki niemu nie pojawiają się nieestetyczne przebarwienia.

 Jak widać pielęgnacja koreańska nie jest aż tak skomplikowana, warto pamiętać o kilku krokach, ponieważ dzięki nim nasza cera będzie zdrowa i promienna. W tematyce lifestyle, często można znaleźć różne sposoby na pielęgnacje skóry twarzy, lecz efekty które Koreanki mają po swoim rytuale mówią same za siebie.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *