Jak odpowiednio ubrać się na chrzest?

Wiele kobiet ma spory problem z tym jak się ubrać na chrzciny?  W zależności od tego czy jesteśmy rodzicami dziecka czy zaproszonymi gośćmi nasz ubiór w dniu chrztu może się nieco różnić. Nie każdy wybór będzie też stosowny do okoliczności. Jak więc wyglądać odpowiednio tego dnia i czego nie wypada założyć?

Jak się ubrać na chrzciny?

Mając na uwadze fakt iż jest to uroczystość, której głównym celem jest chrzest w kościele warto pamiętać o stosownym ubiorze. W praktyce oznacza to iż damskie stroje nie powinny odsłaniać ramion, dekoltu oraz kolan. Warto jest więc zrezygnować z sukienek mini stawiając na długość za kolano lub maxi. Warto jest stawiać raczej formalne stylizacje. Więc jak się ubrać na chrzciny?

Idealnie w tym dniu sprawdzą się delikatne pastelowe kolory i proste fasony. Dobrym wyborem może okazać się kombinezon z długimi, szerokimi nogawkami najlepiej z lejącego, niegniotącego się materiału. Jeśli jednak zależy nam na odsłonięciu nieco nóg to klasyczne wybory będą najsłuszniejsze. Elegancka koktajlowa sukienka w długości za kolano wpiszą się w specyfikę uroczystości. Świetnie sprawdzi się też beżowa koszula i granatowe cygaretki. Jeśli jednak zależy nam na wybraniu czarnej sukienki lub ciemnego kostiumu należy połączyć ją z delikatnymi i jasnymi dodatkami. Wówczas stylizacja nie wyda się smutna i zbyt mocna. 

Jakie kolory, desenie i kroje wybrać?

Stojąc przed wyborem najwłaściwszej kreacji w dniu chrztu dziecka warto jest postawić na jasne kolory i delikatne desenie. Nie sprawdzą się bowiem krzykliwe czerwienie czy błyszczące cekiny. Jest to wesoła uroczystość, która odbywa się w środku dnia a więc beż, biel czy pudrowy róż a nawet jasna stonowana zieleń będą najlepszym wyborem. Warto też nie przesadzać z dodatkami i zbyt wysokimi obcasami. Zasada mniej znaczy więcej sprawdzi się tu z pewnością. Umiar jest bowiem kojarzony z dobrym gustem i wyczuciem stylu.

Jak w tym dniu powinna wyglądać mama?

Chrzest najczęściej odbywa się gdy dziecko ma zaledwie kilka tygodni. Strój mamy musi więc być nie tylko odpowiedni ale i praktyczny. Warto zwrócić uwagę na luźniejszy krój i mniej dopasowany fason w okolicach brzucha. Mamy karmiące piersią powinny pamiętać o dobraniu sukienki z odpowiednim dekoltem, który na to pozwoli. W tym wyjątkowym dniu świetnym wyborem może okazać się wybranie bieli. A ze względu na wygodę można zrezygnować z wysokich szpilek i postawić na wygodniejsze obuwie z niższym obcasem lub na zupełnie płaskiej podeszwie. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *