Jak się modnie ubrać w 2020 roku?

Coco Chanel powiedziała kiedyś: „moda przemija, styl pozostaje'. Są to bardzo cenne słowa i świetna odpowiedź na pytanie 'jak się modnie ubrać?'. Ponieważ w obecnych czasach 'modnie' to znaczy tak naprawdę 'zgodnie z własnym stylem'. 

Trendsetterki, blogerki modowe czy celebrytki zgadzają się, że w modzie nie chodzi już o to, żeby przenosić do swojej szafy to, co oferują marki odzieżowa jeden do jednego. Teraz w modzie liczy się oryginalność – podkreślenie swojej osobowości zgodnym z naszymi gustami i upodobaniami stylem. Ale jak to zrobić? 

Zastanów się, co nosisz

W pierwszej kolejności pomyśl, co tak naprawdę nosisz. Ile razy otwierałaś swoją szafę i myślałaś, że nie masz się w co ubrać, chociaż parę dni temu wróciłaś z rundki po sklepach z paroma zdobyczami? Sieciówki potrafią nam sprzedaż każdy ciuch – ale dobrze wyglądające na manekinach ubrania niekoniecznie sprawdzają się w zwykłej codzienności.

Usiądź więc z kartką papieru lub laptopem i wykonaj rzetelny rachunek sumienia. Odpowiedz sobie na pytanie, które z Twoich ubrań nosisz najczęściej. Z jakiegoś powodu świetnie sprawdzają się one w Twojej szafie. Nie rezygnuj z dalszego kupowania ich. Jeśli są to w większości basicowe ubrania, a Ty chcesz się wyróżnić – jest na to sposób. 

Pomyśl, co tak naprawdę Ci się podoba

Podstawę szafy już mamy, a teraz nadajmy jej trochę szaleństwa. Drugie zadanie jest trochę trudniejsze. Zastanów się, co najbardziej Ci się spodobało w ostatnim czasie. Przejrzyj zapisane inspiracje. Jeśli jeszcze nie masz takiej zakładki, zacznij zapisywać stylizacje, które przyciągnęły Twoją uwagę na przykład na Pintereście – to bardzo dobry aplikacja do organizowania naszych inspiracji.  

Przypomnij sobie, jakie zestawy influenserek pochwaliłaś, a jakie zdecydowanie skrytykowałaś. Uświadomienie sobie, czego NIE lubimy również jest pomocne w zrozumieniu jak się modnie, czy raczej stylowo, ubrać. 

Przeanalizuj w czym się dobrze czujesz

Rolą ubrań jest nie tylko dobry wygląd, ale też ich użyteczność. Czy zdarzyło Ci się kupić kiedyś piękną plisowaną spódnicę z podwyższonym stanem, a następnie po całym dniu w pracy przeklinać ten wybór, czując jak pas spódnicy zaciska się na pełnym po całym dniu brzuchu? Pewnie, jak każdej z nas, przydarzyło Ci się coś podobnego. Ostatnia lista to ubrania, w których czujesz się swobodnie – mimo noszenia ich przez cały dzień, nie czujesz potrzeby zmiany stroju. 

Weź pod uwagę kroje, materiały i kolory. Każda z nas może wybrać inny krój – jednej pasować będzie oversize, druga dziewczyna, wręcz przeciwnie, wybierze coś obcisłego. Również w kwestii materiałów zdania są podzielone – niektóre z nas wolą materiały śliskie, lejące się, przypominające jedwab lub aksamit, inne – miękkie, bawełniane lub poliestrowe, przypominające bawełnę. Kolor jest również bardzo ważny – co z tego, że założysz modny wiosną kanarkowy płaszcz, a nie będziesz czuła się w nim dobrze. 

Podsumowanie

Próbując odpowiedzieć sobie na pytanie 'jak się modnie ubrać?' nie odrzucajmy całkowicie oferty sklepów – inspirujmy się nimi, wyciągajmy z nich to, co odpowiada nam szczególnie. Postawmy jednak na swój indywidualny styl i przyjrzenie się naszym potrzebom. W końcu ubrania nie mają być dla nas obowiązkiem, a przyjemnością i dobrą zabawą. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *