Trendy modowe nowej dekady – czym nas zaskoczy rok 2020?

Nie ma co ukrywać – moda to jeden z dziedzin, w której bardzo wyraźne są powiązania z ekologią. Projektanci chcą wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów coraz bardziej świadomych i uwrażliwionych na ekologię. Jakie jeszcze zmiany szykują się w modzie w nadchodzącym nowym roku 2020? Jak wiadomo moda jest nieprzewidywalna…

Styl vintage – stylem przyszłości

Obecnie obserwuje się trend w modzie idący ku temu, co proste, uniwersalne. Przewiduje się, że styl vintage stanie się wyrazem świadomych wyborów związanych z modą, tęsknoty za minionymi latami. Drugą młodość będą przeżywać second-handy i wypożyczalnie odzieży, gdzie będzie można „upolować” coś naprawdę ekstra, na różne okazje. Wzory na ubraniach też będą przypominać te z ubiegłych dekad, nadruki niczym z tapet z lat 60. i 70. Wzory retro będą bardzo popularne m. in. u tak znanych, jak Prada czy Gucci.

Trendy wiosenno-letnie

W tym sezonie obserwuje się powstawanie nowych stylizacji, ciekawych połączeń, „odświeżenia” garderoby. W roku 2020 królować będą:

  • kropki i groszki – ulubiony wzór Paryżanek, w tym roku także w stylu retro
  • pióra – „uskrzydlone” topy czy wieczorowe kreacje zdobione piórami, to najnowszy krzyk mody 2020 roku,
  • neonowe kolory,
  • nowe długości spodni: mikro i za kolano

Moda w 2020 roku stawia na odważne fasony, wzory, czy pomysły. Ciało będzie bardziej eksponowane poprzez dziury w bluzkach, popularne będą także ażurowe wzory, niczym wydziergane na szydełku. Rozcięcia spódnic również będą większe. Niektórzy posuną się jeszcze dalej, pokazując ukrytą dotychczas bieliznę. Nie będą już dziwić noszone na wierzchu gorsety, czy prześwitujące body czy rajstopy. Biustonosze zaś będą noszone niczym topy.

Poza tym, wrócą do łask tiul i szyfon. Niemal każdy element ubioru będzie można nosić w wydaniu dżinsowym. Jednym z najmodniejszych wzorów będą te kojarzące się nam z wakacjami, czyli motywy liści, pnączy, czy inne związane z tropikami i podróżami w odległe, egzotyczne zakątki świata

Najmodniejsze torebki

Tutaj prym będą wiodły torebki o rozmiarze XXL. Są one bardzo praktyczne, mogą pomieścić dużo rzeczy, które przecież są niezbędne dla kobiety. Dla kontrastu pojawią się także malutkie torebeczki. Są bowiem takie sytuacje, gdy one w zupełności wystarczą. Na weselu, bankiecie, w teatrze nie jest potrzebna torebka-worek. Tak jak ubrania będą zdobione piórami, tak samo też z torebkami. Grochy będą częstym wzorem występującym na torebkach,podobnie jak motyw wężowej skry. Do stylu retro nawiązywać będą zapięcia – z zatrzaskami, które kojarzą się z dawnymi portmonetkami, będą także ozdobne klamerki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *