Jak ubierać noworodka zimą, by ten czuł się komfortowo i bezpiecznie?

Pojawienie się na świecie dziecka zawsze wiąże się z ogromnymi emocjami rodziców i rodziny maluszka. Radość i wielkie szczęście niemal zawsze przeplatają się z uczuciami strachu i lęku o zdrowie i pielęgnację pociechy. Zwłaszcza pierwszy spacer przysparza stresu i obaw młodym mamom, które nie bardzo wiedzą, jak odpowiednio ubrać maleństwo, by czuło się ono wygodnie i komfortowo. Wiosną i latem ten problem nieco zanika, bo piękna aura i ciepłe słoneczko nie wymagają zakładania dziecku wiele ubranek, ale w porze zimowej, urasta on do olbrzymiej rangi.

Ciepło i wygodnie na spacerkach zimowych

Aby maluszek mógł z radością delektować się spacerami zimowymi, musi zostać należycie do nich przygotowany. Właściwa garderoba dla noworodka przeznaczona na wyjścia zimą nie może być przypadkowa bowiem to od niej będzie zależał komfort każdego spaceru. Wiele mam zastanawia się, jak ubierać noworodka zimą, by uniknąć zmarznięcia czy przegrzania. Troskliwi rodzice zazwyczaj ubierają swoje nowonarodzone pociechy zbyt ciepło, narażając je na przegrzanie i dyskomfort podczas spacerów. Zbyt duża ilość założonych ubranek sprawi, że dziecko po krótkiej chwili spoci się, a to może skutkować jego rozdrażnieniem i płaczem. Często świeżo upieczone mamy pod natłokiem dobrych rad babć i rodziny dotyczących jak ubierać noworodka zimą, otulają pociechy zbyt ciasno i ciepło, przez co spacer na świeżym powietrzu wcale nie staje się dla niego ani zdrowy ani przyjemny. Większość rodziców mylnie sądzi, iż bardzo ciepło ubrany noworodek będzie idealnie chroniony przed zimnem, wiatrem i mrozem, a wiele warstw ubranek zapewni mu komfort i wygodę. Jednak noworodek powinien być tak ubrany na spacer zimowy, by ciuszki nie krępowały jego ruchów i nie podrażniały wrażliwej skóry, dlatego zbytnie opatulanie i ściskanie dziecka niewygodnymi betami i kocami nie jest tutaj wskazane.

Idealny zestaw spacerowy dla noworodka zimowego

Przygotowanie ubranka przeznaczonego na spacery zimowe z noworodkiem wcale nie jest takie trudne, jak się wydaje. Maluszka koniecznie trzeba ubrać w delikatne i przyjazne jego skórze materiały. Wszelkie koronki i falbanki nie powinny stać się elementami garderoby przeznaczonej dla noworodków, bo mogą wywoływać silne alergie i podrażnienia skóry. Bawełniane body i śpioszki to podstawa bielizny maluszka, na którą można założyć mięciutki dresik lub pajacyk. Na sezon zimowy poleca się jednoczęściowe kombinezony, które skutecznie ochronią malca przed chłodem i mrozem. Ciepły kocyk lub śpiworek do wózka i postawiona budka w razie wietrznej pogody powinny wystarczyć dla komfortowego i bezpiecznego spaceru każdego noworodka. Każdy troskliwy rodzic po kilku próbach ubrania swojej pociechy na spacer, stanie się specem i będzie dobrze wiedział,jak ubierać noworodka zimą, by ten czuł się swobodnie, ciepło i przyjemnie na dworze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *