Jakich środków do mycia szyb używać?

Z reguły czas zmian w przyrodzie, albo wielkich wydarzeń wiąże się z robieniem porządków domowych. Oczywiście w grę nie wchodzi tylko odkurzanie czy mycie podłogi, ale także inne czynności, które pozwolą wprowadzić w miejsce zamieszkania nowe życie. Jednym z najbardziej nielubianych elementów pośród gospodyń domowych jest mycie okien i okiennic. W dużej mierze wynika to z narzędzi, jakimi się w tym celu posługują. Jak ułatwić sobie mycie szyb? Jakie środki do mycia szyb wykorzystywać, aby skutecznie usunąć wszystkie zabrudzenia?

Mierzyć siły na zamiary

Wiele osób nie lubi bawić się ściereczkami, wiadrami z wodą i innymi przedmiotami, które trzeba taskać ze sobą po całym mieszkaniu, tylko po to, żeby ujrzeć co dzieje się na zewnątrz. Specjalnie dla nich powstały przeznaczone do tego myjki parowe, dostępne w kompaktowych rozmiarach. Rozwiązanie znane jeszcze kilka lat temu tylko w firmach sprzątających, czy dużych przedsiębiorstwach, zawitało pod strzechy, dzięki procesowi miniaturyzacji. Przed użyciem należy takie urządzenie naładować i napełnić wodą, potem magia dzieje się sama. W tym przypadku największą przeszkodą będzie z pewnością cena, bo w przypadku mycia okien, które z reguły jest wykonywane tylko kilka razy w roku, wydatek kilkuset złotych może być nie do przeskoczenia. Spośród środków do mycia szyb, najbardziej pożądane są te, które nie zostawiają smug na szybach. Warto wiedzieć, że odpowiadają za to dodawane nabłyszczacze, które utrzymują efekt tylko chwilowo. Stąd dużą uwagę należy zwracać na rodzaj materiału, z którego wyprodukowane są ściereczki, wykorzystywane do przecierania szyb.

Nie tylko chemia

Największą popularność zyskała w ostatnich latach mikrofibra, jako materiał charakteryzujący się doskonałą chłonnością i naturalną tendencją do niepozostawiania smug. Dzięki konstrukcji materiału pochłania także doskonale brud, nawet ten najtrudniejszy do doczyszczenia. Jeżeli okna są wysokie, z reguły trzeba również używać drabiny. Zamiast tego dobrym rozwiązaniem będą ściągaczki z gąbką na długim wysięgniku, bardzo podobne do tych ze stacji benzynowej. Tutaj smugom zapobiega gumowy pasek, który zbiera wszelki nadmiar płynu z detergentem z powierzchni okna. Wybierając środki do mycia szyb, warto skorzystać z tych polecanych przez znajomych. Poczta pantoflowa to najrzetelniejsza forma marketingu, gdyż rzadko kto poleci innym produkt niespełniający jego oczekiwań. Poza specjalnymi przeznaczonymi do tego celu płynami, w polskich domach wykorzystuje się płyn do mycia naczyń, albo ocet. Ten drugi ma jedną sporą wadę, jaką jest nieprzyjemny zapach, przez dłuższy czas utrzymujący się w pomieszczeniu. Środki sklepowe są dużo bardziej kompaktowe, gdyż najczęściej sprzedawane są w opakowaniach z aerozolem, z dodatkową metalową siatką, pozwalającą spienić detergent na powierzchni szyby, utrudniając skutecznie jego spływanie. Jak widać po ilości dostępnych rozwiązań, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Być może dzięki temu znienawidzona czynność, nabierze nowego, bardziej przyjaznego wymiaru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *