Sposób na idealną cerę – naturalny kamień Gua Sha

 Jednym z najpopularniejszych przyrządów kosmetycznych ostatnich miesięcy to bezkonkurencyjnie kamień Gua Sha, czyli nic innego jak płytka wyrzeźbiona ręcznie  z naturalnego kamienia. Masaż tym kamieniem wywodzi się z Chin z początku XV wieku. Dzięki niemu możemy nie tylko wygładzić zmarszczki, ale kamień także doskonale oczyszcza nasze pory, pomaga pozbyć się cieni oraz worków pod oczami. Uroda Koreanek zawsze imponowała, ich piękne gładkie skóry, nawet mimo już starszego wieku były zagadką wielu z kobiet. Okazuje się, że masaż właśnie taką płytką pozwala im cieszyć się długo idealną cerą. Masaż twarzy nie jest trudny, wystarczy trochę czasu dla siebie i chwila na opanowanie odpowiedniej techniki.  

Rodzaje kamieni Gua Sha

  • Kamień Gua Sha z jadeitu –  kamień jadeitowy nazywany jest kamieniem młodości ( kolor zielony) 
  • Kamień Gua Sha z różowego kwarcu – nazywany kamieniem miłości ( kolor jasno – różowy )
  • Kamień Gua Sha z opalu – nazywany kamieniem energetyzującym ( kolor holograficzny ) 
  • Kamień Gua Sha ametyst – kamień harmonii i relaksu ( kolor fioletowy ) 

 Wszystkie kamienie mają silne właściwości przeciwzmarszczkowe, ujędrniające, i niwelujące przebarwienia. Dodatkowo kamień z kwarcu różowego jest przeznaczony dla skóry trądzikowej, ponieważ łagodzi stan zapalny skóry. Masaż płytką rozluźnia całą twarz, dzięki temu że jest dobrze wyprofilowany regularnym masażem możemy poprawić  sobie owal twarzy, a co najważniejsze  usuwa złogi toksynowe. Warto pamiętać, że można używać go do masażu całego ciała. 

Masaż kamieniem Gua Sha krok po kroku

 Dzięki regularnemu masażowi znacznie poprawi się nasza uroda. Masaż należy zacząć od szyi  i przesuwać płytkę po skórze szyi  aż do linii żuchwy. Ruchy wykonujemy ku górze i na zewnątrz.  Następnie trochę wyżej masujemy linię żuchwy  prostym ruchem i kierujemy go w stronę ucha, oczywiście po obu stronach. Kolejno policzki od nosa znowu w kierunku ucha.  Jeśli chodzi o okolice oczu płytkę możemy pozostawić na kilka minut pod okiem, i masować na zewnątrz.  Nie możemy zapomnieć o czole, ustaw płytkę pomiędzy brwiami i kieruj ją na bok lecz posuwając się ku górze, tak samo z obu stron. Pociągnięcie płytki powtarzaj kilkukrotnie. Dobrze jest przed masażem nałożyć na skórę olejek, serum, lub krem wtedy masaż na pewno będzie przyjemniejszy a dodatkowo preparat lepiej się wchłonie. 

  Koreańska pielęgnacja, może wiele nas nauczyć na temat urody, i odpowiedniej pielęgnacji. Naturalne kamienie Gua Sha, można dostać na wielu stronach internetowych w okazyjnych cenach. Warto wprowadzić je do swojego pielęgnacyjnego rytuału, gdyż idealnie wpływają na stan naszej cery, ale także zapewniają chwilę relaksu. Dzięki nim uroda, wiecznie młodych Koreanek nie jest nam daleka. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *