Jak codziennie zadbać o zdrowie całej rodziny

Ostatnio dużą popularnością cieszy się sok z selera naciowego. Do tej pory było to warzywo – a właściwie rzecz ujmując zioło, które było jedynie dodatkiem do sałatki czy zup. 

Jak się okazuje picie na czczo soku z selera naciowego ma wiele zdrowotnych korzyści. Jest to sok o właściwościach silnie przeciwzapalnych, pomaga osobom w dolegliwościach żołądkowo – jelitowych a także przy mgle umysłowej. Będzie pomocny także dla osób cierpiących na problemy skórne. Ważne jest to co zostało wspomniane we wstępie – pij sok z selera bez żadnych dodatków i wyłącznie na pusty żołądek. Następnie odczekaj 30 minut przed kolejnym posiłkiem.

Woda z cytryną, imbirem i miodem 

Dzięki temu napojowi będziesz mieć pewność, że nie dopadną Cię sezonowe przeziębienia. Dodatkowo ta mieszanka sprawi, że zaczniesz dzień z  dużą dawką energii, ponieważ napój ten jest polecany zamiast kofeiny. Przygotuj sok z cytryną, imbirem i miodem po wypiciu z soku z selera (uwzględniając przerwę).

Porady na szybkie i zdrowe przekąski

Spożywaj posiłki co 2,5 – 3 godziny dlatego, aby dostarczać organizmowi regularnie energii. Oczywiście nie muszą być to za każdym razem bardzo sycące posiłki. Zawsze możesz mieć przygotowane pod ręką świeże lub suszone owoce, pokrojone warzywa – takie jak np. słupski selera naciowego czy paprykę. Dzięki takim przygotowanym z wyprzedzeniem przekąskom ograniczysz sięganie po niezdrową żywność. 

Soki i jeszcze raz soki

Oprócz regularnego nawadniania naszego organizmu wodą (najlepiej ze szklanego naczynia – dzięki czemu woda będzie lepiej przyswajana) codziennie przygotuj świeżą porcję soku. Jest to szybka metoda na dostarczenie organizmowi szeregu witamin. Świeży sok z pomarańczy, jabłek czy buraka z pewnością pokocha cała rodzina. Unikaj natomiast soków ze sklepów, które zawierają dużą ilość  przetworzonego cukru. 

Daj odpocząć swojemu organizmowi

Raz w tygodniu lub raz w miesiącu jedz same surowe warzywa i owoce – najlepiej w postaci koktajlów. Dzięki temu odciążysz organizm od ciągłego trawienia. Idealne będą koktajle z dodatkiem szpinaku, jarmużu, pomarańczy, banana oraz kolędry i pietruszki. 

Pamiętaj o regularnym wysiłku

Przynajmniej raz w tygodniu zafunduj sobie lekki jogging lub zwykły spacer. Nie tylko będziesz spalać tkankę tłuszczową (przy większym wysiłku) ale i czas spędzony na świeżym powietrzu korzystnie wpłynie na cały organizm. W domowym zaciszu  możesz także wykonywać dowolne ćwiczenia – każdy ruch rozluźni Twoje mięśnie i doda Ci energii. 

Postaraj się wszystkie porady skrupulatnie wprowadzać do swojej rutyny, dzięki temu Ty i Twoja rodzina będziecie się cieszyć lepszym zdrowiem a także samopoczuciem. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *