Jakie zabawki dla najmłodszych wybrać?

Jaki zabawki wybrać dla najmłodszych dzieci? Pomysły i inspiracje.

Każde dziecko rozwija się w nieco innym tempie. Dlatego często wybór prezentu może nie być zbyt oczywisty. Chcąc zrobić dziecku przyjemność, a jednocześnie zapewnić mu możliwość prawidłowego rozwoju warto postawić na odpowiednie zabawki, które wpłyną na jego wyobraźnię. Jakie zabawki wybrać?

Zabawki dla chłopców w wieku 3 lat

Chłopcy i dziewczęta mają zwykle odmienne upodobania. Chociaż nie jest to reguła i zdarza się, że chłopcy bawią się lalkami, a dziewczynki samochodzikami, przyjęło się jednak, że określone zabawki przyporządkowane są do danej płci dziecka.

Dlatego właśnie dla trzyletniego chłopca dobrym pomysłem na prezent może być pojazd na akumulator, pierwszy zestaw narzędzi lub Strażak Sam zabawki, które wpływają na wyobraźnię dziecka.

Zabawki dla dziewczynek w wieku 3 lat

Z kolei dziewczynkę w wieku trzech lat zainteresować może wózek dla lalek lub aneks kuchenny, który można ustawić w pokoju dziecka. Dobrym pomysłem również będą serie zabawek związane z ulubioną kreskówką lub postacią. Tego typu prezenty często stają się pamiątką na wiele kolejnych lat.

Zabawki edukacyjne

Doskonałym pomysłem na prezent dla trzyletniego dziecka są wszelkie zabawki edukacyjne, które w wyjątkowy sposób pobudzają wyobraźnię dziecka i wpływają na jego kreatywność. Będą to różnego typu klocki, które mogą posłużyć do nauki kolorów, literek oraz cyferek, a także gry ćwiczące pamięć. Warto zwrócić uwagę również na zabawki interaktywne.

Dobrze sprawdzą się także tablice, na których dziecko może ćwiczyć rysowanie oraz książki z obrazkami, które w wyjątkowy sposób pobudzą wyobraźnię dziecka na każdej stronie. Tematyka takich książek może być bardzo różnorodna. Dzięki nim pociechy mogą poznać zwierzęta, pojazdy, świat podwodny, a także baśniowe postacie.

Zabawki sensoryczne

W ostatnim czasie popularne stały się również zabawki sensoryczne, które coraz częściej wybiera się na prezent dla dziecka. Zabawki sensoryczne, to wszystkie zabawki, które działają na zmysły dziecka, tym samym wspierając jego prawidłowy rozwój. Zabawki tego typu polecane są często przez różnych specjalistów z uwagi na ich głęboki wpływ na procesy poznawcze dziecka.

Zabawkami sensorycznymi są między innymi puzzle, zestawy farb do malowania palcami, klocki drewniane oraz plastikowe, piasek kinetyczny, czy zestawy do wkręcania śrubek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *