Czy lifting twarzy jest skuteczny?

Oznaki starzenia pojawiają się na skórze kobiet i mężczyzn zaraz po 25 roku życia. Bezpośrednią przyczyną zmian jest powolne zanikanie włókien kolagenowych, zmiany w wydzielaniu kolagenu i elastyny. Proces ten dla wielu może być niewidoczny, delikatnie zmienia się bowiem owal twarzy, a pojawienie się drobnych zmarszczek przypisuje się zmianom mimicznym. Dopiero po przekroczeniu 40 roku życia zmiany starzeniowe stają się widoczne już dla wszystkich. Pojawiają się głębsze zmarszczki i bruzdy wokół oczu, na czole, w okolicach żuchwy. To czas, gdy można sięgnąć już po zabieg medycyny estetycznej, jakim jest lifting twarzy. 

Lifting twarzy Wrocław, czyli jak cofnąć czas biologiczny

Lifting twarzy to zabieg, który można wykonać na wiele sposobów. Najbardziej inwazyjnym jest zabieg chirurgiczny, wykonywany pod pełną narkozą. Podczas zabiegu nacina się skórę twarzy przy skroni, wzdłuż linii włosów oraz tuż za uchem. Następnie naciąga się skórę, wygładzając ją w ten sposób, a jej nadmiar usuwa. W miejscu nacięć chirurg zakłada szwy. Zabieg wymaga pozostania w klinice przez 48h, zdjęcia szwów po 7 dniach, a efekt jest widoczny po ustąpieniu opuchlizny. Tego rodzaju lifting twarzy jest zabiegiem trwałym, posiada jednak szereg przeciwwskazań. 

Lifting twarzy Wrocław to zabieg medycyny estetycznej. Polega na wstrzykiwaniu w głębokie warstwy skóry twarzy kwasu hialuronowego, mlekowego lub hydroksyapatytu wapnia. Preparat z czasem powoduje, że wypełnieniu ulegają wszystkie te obszary twarzy, które wcześniej utraciły jędrność. Opadające policzki się unoszą, zmarszczki wypełniają i prostują się, linia żuchwy i podbródka ulega przemodelowaniu. Tego rodzaju nieinwazyjny zabieg jest prawie bezbolesny, na życzenie stosuje się znieczulenie miejscowe. Efekt optyczny jest widoczny bezpośrednio po zabiegu i utrzymuje się do dwóch lat. 

Nieinwazyjny lifting twarzy 

Do nieinwazyjnych zabiegów liftingu twarzy należy również zabieg z zastosowaniem nici liftingujących. W głębokie warstwy skóry pacjentowi wstrzykuje się długie nici hialuronowe, które tworzą specyficzny przykład rusztowania unoszący właściwe części twarzy. Dzięki temu zabiegowi można unieść brwi i kąciki ust, zmienić napięcie skóry, unieść zewnętrzny kącik oka oraz podnieść owal twarzy. Efekt zabiegu jest widoczny od razu i utrzymuje się do jednego roku. 

Wszystkie nieinwazyjne metody liftingu twarzy są równie skuteczne jak lifting chirurgiczny. Lifting twarzy Wrocław ma tę przewagę na zabiegiem chirurgicznym, że nie wymaga rekonwalescencji i okresu oczekiwania na efekt, który przychodzi prawie od razu. Metoda ta jako nieinwazyjna zdecydowanie mniej posiada przeciwwskazań niż efekt pracy chirurga oraz charakteryzuje się niższym ryzykiem powikłań. Zabieg jest też mniej bolesny, a ból nie utrzymuje się tak długo jak w przypadku zabiegu chirurgicznego. Tak naprawdę jego jedyną wadą jest fakt, że aby utrzymać widoczny efekt, zabieg trzeba powtarzać. Dlatego wybierając metodę dla siebie należy wziąć pod uwagę wszystkie okoliczności i wybrać z nich optymalną dla siebie. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *